Domowe sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Włosy u każdego rosną w swoim tempie. Nie da się nagle z tego średniego miesięcznego przyrostu ok 1 cm sprawić, aby włosy urosły 5 cm. Ale odrobinę przyspieszyć wzrost i wzmocnić włosy przeważnie się udaje.

Najgorsze jest oczekiwanie na odrośnięcie włosów po nieudanym eksperymencie fryzjerskim. Ja właśnie tak mam. Poszłam do innego fryzjera i mam – grzywkę do połowy czoła, włosy z boku fatalnie ścięte do połowy ucha… Bo fryzjer nie wziął pod uwagę, że włosy mi się lekko kręcą i falują – a do tego tylko od połowy długości. Nie mogę zmienić nawet kształtu fryzury, bo zwyczajnie włosy są za krótkie.

Żeby choć trochę skrócić czas oczekiwania na odrośnięcie włosów (każdy milimetr tu jest ważny ;)) stosuję kilka sprawdzonych na mojej głowie domowych sposobów na przyspieszenie odrastania włosów:

1. Wcierki i płukanie włosów octem jabłkowym

2 łyżki octu jabłkowego mieszamy z 1 szklanką wody i spłukujemy tym umyte włosy – łącznie ze skórą głowy. Dodatkowo delikatnie wmasowujemy płukankę w skórę głowy. Zapach octu wywietrzeje po wysuszeniu włosów.

2. Wcierka z soku z czarnej rzepy 

Małą czarną rzepę (lub połówkę większej) obieramy, ścieramy na drobnej tarce i wyciskamy sok. Sok wcieramy w skórę głowy. Trzeba uważać, żeby sok na nakapał na twarz. Na włosy nakładamy czepek foliowy i zawijamy w ręcznik. Przez pierwsze kilka minut piecze jak diabli, później przestaje. Hardkor, ale pomaga. Po ok. 30 min. myjemy i płuczemy włosy.

3. Wcierka z oleju rycynowego

Skórę glowy smarujemy lekko podgrzanym olejem rycynowym. Olej należy podgrzać, żeby lepiej się rozsmarowywał. Zostawiamy na kilka godzin lub na noc. Ja zwykle smaruję na noc, na poduszkę kładę ręcznik, żeby nie pobrudzić pościeli. Myjemy włosy dokładnie 2-3 razy, żeby pozbyć się oleju.

4. Masaż skóry głowy

Dwa razy dziennie warto delikatnie pomasować skórę głowy. Masujemy samymi opuszkami, nigdy paznokciami. Masaż pobudzi krążenie.

5. Napar z pokrzywy

Zaparzona pokrzywa wspomaga wzrost włosów zarówno jako napar do picia, jak i płukanka do włosów. Warto pić 1 kubek dziennie naparu, płukankę można stosować na zmianę z płukanką octową.

6. Wcierka z soku z cebuli

Przygotowuje i stosuje się tak jak wcierkę z soku z czarnej rzepy. Stosujemy zamiennie z innymi wcierkami.

7. Wcierka z kawy

Zaparzoną mocną kawę (mieloną, rozpuszczalnej nie polecam) wcieramy w skórę głowy. Po ok. 30 min. myjemy głowę. Stosujemy zamiennie z innymi wcierkami.

Oprócz domowych sposobów można oczywiście dodatkowo stosować specjalne kupne oleje czy wcierki/odżywki do włosów oraz pić/łykać różne suplementy. Ja zwykle ograniczam się do powyższych sposobów + od czasu do czasu popijam pokrzywę. I efekty są widoczne 🙂

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *