Roślinne naturalne afrodyzjaki

Afrodyzjaki to środki, które mają zwiększać ochotę na seks i przyjemność.
Co prawda ponoć najważniejszym organem seksualnym człowieka jest mózg, ale co szkodzi wypróbować działanie roślin? Co prawda pewnie nie działają tak spektakularnie, jak środki farmakologiczne, ale są naturalne i mają szersze działanie prozdrowotne. Niektóre rośliny działają na zwiększenie ilości hormonów we krwi, zwiększają ukrwienie narządów. Witaminy z grupy B stymulują doznania, uwrażliwiają receptory i rozluźniają. Pobudzają ośrodki odczuwania przyjemności. Witamina E zwiększa libido oraz wrażliwość na bodźce.

 

1. Korzeń żeń-szenia

żeń szeń afrodyzjak
Działa pobudzająco, zwiększa witalność, stymuluje wydzielanie adrenaliny. Korzystnie wpływa na działanie układu sercowonaczyniowego, reguluje funkcje gruczołów dokrewnych ( w tym płciowych).

 

2. Gorzka czekolada (min. 70% kakao)

czekolada afrodyzjak
Gorzka czekolada powoduje wzrost serotoniny — zwanej hormonem szczęścia, przez co wpływa na poprawę nastroju. Zmniejsza stres i ma działanie antydepresyjne. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa wrażliwość ciała na bodźce.

 

3. Banany

banan afrodyzjak
Sam kształt banana już kojarzy się z seksem. Dodatkowo banany zawierają enzym – bromelinę, który zwiększa produkcję testosteronu. W bananach znajduje się również potas i sporo witamin z grupy B, które wpływają na ośrodek nerwowy i podnoszą poziom energii.

 

4. Arbuz

arbuz afrodyzjak
Arbuz zawiera cytrulinę, która po spożyciu przemienia się w argininę. Arginina z kolei podnosi poziom tlenku azotu z w organizmie. Tlenek azotu zaś odpowiada za rozluźnianie naczyń krwionośnych (w analogiczny sposób jak viagra).

 

5. Granaty

granat afrodyzjaki
Antyoksydanty i likopen zawarty w granatach wspomagają krążenie krwi. Sok z granatów powoduje wzrost poziomu testosteronu, wpływa pozytywnie na problemy z erekcją

 

6. Awokado

awokado afrodyzjak
Zawarta w awokado witamina B3 jest niezbędna do prawidłowego krążenia – zapewnia dopływ krwi do wszystkich narządów. Wzbudza potencję. Dzięki sporej ilości witaminy E, poprawia humor, dodaje energii

 

7. Papryczka chilli

chilli afrodyzjak
Ostry, palący smak papryczki chilli powoduje wytwarzanie endorfin. A te z kolei wywołują uczucie przyjemności, przyspieszają tętno, wyzwalają energię i wzmagają popęd seksualny.

 

8. Wanilia

wanilia afrodyzjak
Wanilia dzięki fitoferomonom działa uszęśliwiająco. Charakterystyczny smak i zapach wanilii pobudza krążenie, podnosi libido i wzbudza potencję, zmniejsza problemy z erekcją. Wanilia w homeopatii jest używana do leczenia impotencji.

 

9. Produkty zawierające duże ilości cynku

cynk afrodyzjak wzmaganie potencji
Kiełki pszenicy, ziarna sezamu, nasiona dyni, orzeszki ziemne, arbuz. Cynk wspomaga pracę układu nerwowego i gruczołów dokrewnych. Pozytywnie wpływa na produkcję testosteronu.

 

Opinie co do działania roślinnych afrodyzjaków są podzielone. Jedno jest pewne — tak czy siak może i nie zawsze pomogą, ale na pewno nie zaszkodzą. Większość z nich ma masę dobroczynnych składników i choćby dlatego warto je włączyć do codziennego menu

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *