Kto mi wyjaśni?

Świątynia Opatrzności Bożej, której budowa pochłonęła już 160 mln zł, w tym 60 mln z budżetu państwa. A to jeszcze nie koniec.

Koszmarna budowla porównywana z bunkrem, wyciskarką do cytryn czy silosem nuklearnym.

167d465510af2cb2d827f817c04140e9

Wielkie otwarcie planowane jest na 11go listopada, w programie dziękowanie bogu za odzyskanie niepodległości.

Źródło

Ilu ubogim można pomóc za 160 mln? Ilu dzieciom opłacić obiady w szkole? Czy dzięki tej budowli będzie nam się żyło lepiej? Będziemy lepsi, zdrowsi, mądrzejsi?

Nie rozumiem po co ten moloch… Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co taka budowla ma wspólnego z religią, wiarą, Biblią, naukami KK?

Jeśli zbudowaliby małą świątynię z drewna – czy oznaczałoby to, że mniej wierzą?

Tak, dużo mam pytań. Części odpowiedzi się domyślam. Ale chciałabym, aby ktoś mi to racjonalnie wytłumaczył. Tak, żebym zrozumiała, dlaczego lepiej dać 60 mln na budynek, zamiast np. na służbę zdrowia…

 

31 thoughts on “Kto mi wyjaśni?

 1. Odpowiedzi na pytania:

  P: Ilu ubogim można pomóc za 160 mln?
  Odp: wielu

  P: Ilu dzieciom opłacić obiady w szkole?
  Odp: wielu

  P: Czy dzięki tej budowli będzie nam się żyło lepiej?
  Odp: części tak, części nie (część będzie się cieszyć, część będzie mieć bół dupy)

  P: Będziemy lepsi, zdrowsi, mądrzejsi?
  Odp: Nie wiadomo, lepsi możemy być gdy ksiądz z ambony powie coś wartościowego a my się do tego zastosujemy, zdrowsi możemy być gdy będziemy do świątyni chodzić na pieszo (spacerki), mądrzejsi – to także zależy od kazań

  P: Nie rozumiem po co ten moloch… Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co taka budowla ma wspólnego z religią, wiarą, Biblią, naukami KK?
  Odp: są gusta i guściki, to, że Tobie Aleksandro się nie podoba, to nie znaczy, że nie podoba się innym. Budowla owa jest budowlą sakralną (świątynią, kościołem). Kościół – w religii chrześcijańskiej jest to budynek przeznaczony do celów rytualnych, sakralnych: odprawiania nabożeństw, sprawowania sakramentów, odmawiania modlitw itp.

  P: Jeśli zbudowaliby małą świątynię z drewna – czy oznaczałoby to, że mniej wierzą?
  Odp: Nie

  Żenująco słabe te Twoje pytania.

   1. Bzdury pleciesz człowieku. Na ten moloch Rydzyk, który prowadzi biznesy, wyszarpał kasę państwową, więc jak ktoś tu jest złodziejem to „dobrodziej” z Torunia, który dodatkowo naciąga na kasę starych ludzi.

   2. a państwo to co niby skąd ma kasę ??? przecież to nie są pieniądze dudy itp tylko moje i wasze ….doją mnie co m-c ze składek + mojego pracodawce

 2. Twoje pytania są bardzo zasadne. Budowanie takich molochów ma tylko jeden cel : pozostawić motłoch w biedzie i onieśmielić go bogactwem i rozmachem, żeby jak przystało na niewolników poddali się całkowicie woli kk. Wtedy można ich doić do nieprzyzwoitości, wykorzystywać i rządzić nimi jak się tylko chce. O to właśnie chodzi kk. O budowanie swojej potęgi. Przypomnij sobie co działo się przez ostatnie tysiąc lat. Dziesieciny i pańszczyzna. Budowanie ogromnych kościołów. W średniowieczu za cenę budynku kościelnego możnaby było poprawić jakość życia tysiącom biednych ludzi. Ale kto był tym zainteresowany ? Teraz jest w dalszym ciągu tak samo.

 3. Dobrze powiedziane. Tylko w dzisiejszych czasach, kiedy wydaje się, że wyszliśmy już z czasów średniowiecza, nadal są są wydawane ogromne pieniądze na kk, zamiast na faktyczne potrzeby obywateli – choćby właśnie służbę zdrowia czy posiłki dla dzieci.

 4. Kiedyś zrobi się z tego budynek użyteczności publicznej. Może jakiś magazyn lub przechowalnia win w piwnicach? Na coś się przyda. Moze cos związanego ze sportem?

 5. Super wypowiedzi dosc budowania tz-kosciolów -to wszystko za nasze pieniadze -one sa potrzebne dla mlodych-mieszkan nie ma na jedzenie dla dzieci -bo sie rodza nikt nie dba -kaze koscioł rodzic niech odda sukienkowi nie pracuja niech oddadza pensje z państwa dla dzieci -kazali urodzic -sa dajcie im dach nad głowa -jedzenie -odzienie -nauke i co potrzebne do zycia nie budowle -nie wszyscy lubia sie tam prezentowac -a młodzi jak maja mieszk-prace beda chwalili swoje panstwo-koscioł nie da -oni lape wyciagaja wraz z Rydzykiem -daj=a ty cos dal od siebie gnido ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.