Kosi, kosi łapki…

Plan PiS-u wydaje się klarowny, o czym komunikują jego niezbyt rozgarnięci i zagubieni między ołtarzem a sejmem ludzie. Wygłaszają kretyńskie pomysły tak często, że już nie wiadomo czy się z tego śmiać, czy płakać. I właśnie o to chodzi, aby brać ich za kretynów. Predyspozycje aktorskie mają dobre, więc spełniają swoją funkcję.

Wyborcy PiS-u zostali już wielokrotnie oszukani. Tym razem PiS pokazał im środkowy palec. Dobrze wiedział, jaka jest kasa — musiał z czegoś to wyliczyć. Z fałszywych danych? To przecież jest przestępstwo SKARBOWE, należy to zgłosić do prokuratora.

BEATA SZYDŁO – Ale już dzisiaj chcę powiedzieć, co przede wszystkim zrobimy w czasie pierwszych stu dni naszych rządów. (…) Po trzecie, podniesienie do ośmiu tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku.Czytaj więcej

Dziś pani premier bez większej refleksji odpowiada

Muszę myśleć o stabilności budżetu – tłumaczyła Szydło

a wcześniej…

Expose: – Zdecydowanie odrzucamy tezę, która ciąży nad nami od dwudziestu pięciu lat, że w sprawach odnoszących się do interesów społeczeństwa, szczególnie jego gorzej materialnie sytuowanej części, nic nie da się zrobić. Da się.

Jest to decyzja, aby nie zrealizować obietnicy, czyli oszukać swoich wyborców. No bo przecież nie tych, którzy na nich nie głosowali. PiS chce zmian takich, jakich pragną ich środowiska. Mają kilka ciekawych pomysłów, tylko niestety ilość głupoty to przysłania. Na dodatek mają totalnych dziwolągów i szemranych gości w grupie, która steruje Kaczyńskim.

Oni w dupie mają gospodarkę. Nie potrafią liczyć kasy i jak za czasów komuny wydaje im się, że państwowe oznacza niczyje, więc można brać ile wlezie. Strzelać do zwierzyny, wycinać lasy — bo to kurwa nasze — Polskie! Każdy myślący człowiek wie, że jest to oszustwo. PiS ma większość i może uchwalać, co tam sobie chce, ma zapewniony podpis Prezydenta i drukarnię Premier Szydło.

Myślę, że są dwa wyjścia: albo PiS pójdzie po rozum do głowy, że ma świetną okazję poprawy bytu obywateli i w tym celu poświęci wszytko co tylko możliwe, bo wie, że tylko kasa ludzi trzyma. Albo będzie dążył do autodestrukcji… gdy wygra następne wybory. Wygra, bo będzie miał w ręku pikowego pokera i nikt im nie podskoczy. No, chyba że w ruch pójdą palone opony na ulicach.

To dlatego Macierewicz organizuje z takim zapałem bojówki ONR, jednocześnie osłabiając zdolności obronne kraju. Nie oszukujmy się, publiczna debata jednoznacznie wskazuje, że Pan Antonii ma swoje plany zupełnie oderwane od tego, co deklaruje. Istnieje taka teoria, że PiS scala sieć haków, tam każdy ma na każdego „coś”, więc jest to monolit.

Poza schemat wychodzi Minister Obrony Narodowej. Człowiek, który od lat związany jest z podejrzanymi ludźmi — znikąd. Ciągnąca się opowieść o Smoleńsku utrzymuje go na fali. Pani minister w trakcie kampanii twierdziła, że pomysł jest absurdalny i nie zamierza do rządu brać Macierewicza. Schowali go na chwilę, a i tak zrobili po swojemu.

Macierewicz może gadać i robić co chce do momentu, w którym się sam pogubi. Ciążą na nim poważne zarzuty pracy na rzecz obcego państwa, a jego działania wskazują na to, że może pracować dla dwóch państw jednocześnie, obcy wywiad – nasi też to mogą wiedzieć – mają haka obyczajowego.

Wokoło ministra pojawiają się kilku młodych ludzi nie wiadomo skąd, nieznających się na działaniu państwa, ale powiązani z Panem ministrem, wiedzą o Smoleńsku, że to wszystko to jest kit. Wystarczy, że odsunięty na boczny tor młodzieniec powie, że ” tęskni” za Panem Antonim… a już mimo ostrej krytyki Kaczyńskiego jest z powrotem na dworze pana Antoniego…

cóż ocenić każdy to może po swojemu.

Pytanie tylko, czy tak już będzie? Właśnie rodzi się nowa tradycja — łgarstwa stają się prawdą … i co nam zrobicie, skoro nami kieruje król Jezus z nieba?

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *