Prąd w świecie Matrixa, czyli rzec o świnkach elektryczkach

Prąd w świecie Matrixa, czyli rzec o świnkach elektryczkach

Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy, obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz we wszystko, w co zechcesz. Weź czerwoną pigułkę, a zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora.

 morpheus

Matrix spowodował, że ludzkość zaczęła wierzyć, że prąd jest wytwarzany w elektrowniach i biegnie drucikami do naszego domu.

Pomyśl realnie — jak to możliwe?

Ale nie wszystko stracone! Po zażyciu czerwonej pigułki odkryjesz prawdę!

Otóż nie żadne elektrownie, ale malutkie świnki zamurowane w naszych ścianach dostarczają nam prąd. Przebierają malutkimi nóżkami i wytwarzają energię elektryczną. A największa część energii jest wytwarzana w układzie wydalniczym świnek.

socket-449372_6403 świnki elektryczki produkujące prąd, jedna w trakcie relaksu

Pokarm dla świnek jest dostarczany właśnie przez elektrownie po tych cienkich drucikach.

Nieświadomy konsument kupuje „gniazdko”, a tak naprawdę świnkę i montuje ją w ścianie.

Świnki elektryczki mają zupełnie inaczej zorganizowane układy pokarmowy i wydalniczy. Przewód dostarczający pożywienie jest podłączany do odbytu świnki, natomiast prąd, czyli odchody świnki, są wydalane przez dziurki w nosie, zwykle wystające ze ściany (ale mogą być też świnki mobilne).

W nagrodę od czasu do czasu dostają do polizania metalowy pręcik z łakociami. Tak — wtyczka została skonstruowana dla obopólnej korzyści. Świnka może ją possać i dostać smakołyk, w zamian za to przesyła na nią prąd.

Skąd o tym wiemy?

Otóż błąd Matrixa spowodował, że ryjki świnek wystają ze ścian. Niekiedy widujemy ryjki pojedyncze, najczęściej są jednak podwójne — świnka leżąca na lub obok drugiej świnki.

wall-socket-outlet-1485474Hamerykańskie świnki elektryczki, przyłapane podczas kopulacji

Zresztą świnki elektryczki w ten sposób się rozmnażają. Po kopulacji malutka świnka jest zabierana o rodziców i trzymana na farmie świnek. Po osiągnięciu dorosłego wieku zapada w głęboki sen, trafia do sklepów elektrycznych, marketów. Ze snu ją wybudza podłączenie do instalacji.

plug-socket-1570281Zaniedbana, porzucona świnka elektryczka

A taka świnka też chce żyć. Ma swoje potrzeby, marzenia. Chciałaby pójść na studia czy choćby na dyskotekę w świnkowej remizie. Zjeść romantyczną kolację z ukochanym i odwiedzić norweskie fiordy.

Ludzie nie wiedzą, że świnki są uparte i żądne wolności. Chodzą słuchy, że front wyzwolenia świnek elektryczek jest coraz silniejszy… Jego przywódca Neo Mateo Kijek wkrótce zacznie zmieniać losy świata. Ale o tym innym razem.

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *