Zupełnie inny “Dzień Kobiet”

Zupełnie inny “Dzień Kobiet”

Zawsze głupio się czułem, gdy w Dniu Kobiet wygłaszałem formułkę i wręczałem tulipana, więc postanowiłem, że tym razem trochę pomarudzę.

Myślę sobie, że w obecnej sytuacji święto kobiet trąci z lekka sarkazmem. Kościół wraz z Rządem i Prezydentem fundują kobietom katolicki szariat. Po zdobyciu władzy religijni dewoci powracają do nauczania jednego z Ojców Kościoła Tomasza z Akwinu, który stał się papieżem mizoginów.

Kobieta jest człowiekiem niepełnowartościowym w sposób podwójny: jako winowajczyni grzechu pierworodnego i ułomnej z natury istoty ustępującej mężczyźnie pierwszeństwa pod względem mądrości.  Tomasz z Akwinu

Oczywiście teologowie katoliccy twierdzą, że te nauki nie są już aktualne, więc jest to zwykłe czepialstwo. Co nie zmienia faktu, że przez wieki nauka była aktualna. Przez setki lat utrwalał się stereotyp kobiety, której celem życia jest rodzenie dzieci i dbanie o domowników pod czujnym nadzorem pana domu.

C6Y0_APWMAERjzv

Koszmarna manipulacja kategorią naukową Gender spowodowała, że nie ma rozsądnej debaty za to są idiotyczne dyskusje, które prowadzą donikąd.

Przez wieki opowieści zawarte w biblii naznaczyły relację między kobietą i mężczyzną [biblijne gender]. Czy to się komuś podoba, czy nie taki jest fakt i warto o tym mówić, bo podświadomość nie zna się na żartach, wierzy w to, co słyszy. A słyszy od wieków, że kobieta namówiła mężczyznę do grzechu pierworodnego, czym sprowadziła na świat same nieszczęścia.

Mizogini siłą przewodnią narodu!

Dzisiejsze święto zdominowane jest strajkiem kobiet, więc najlepszy prezent to czynne wsparcie Pań. Wychodzi na to, że nadchodzi czas kobiet, które mają świadomość, że nikt nie ma prawa im ograniczać swobody wyboru dokonanego w zgodzie z własnym sumieniem.

Zapędy władzy do kontrolowania kobiecych macic powodują powrót do średniowiecznego myślenia, a na to zgody społecznej nie będzie. Krytykowani pisowcy podnoszą wrzask, że przeciwnicy nauczania Jana Pawła II i Kościoła kierują się ideologią. Śmieszne jest to stwierdzenie, bo niby czym się kierują katoliccy fundamentaliści, jak nie ideą wziętą z mitów żydowskich?

Takiego Dnia Kobiet to w Polsce jeszcze nie było. Z jednej strony koszmar pisowski z drugiej budząca się solidarność społeczna.

No to leci tulipan 😀

flowers-2054543_1280

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *