Rydzyk z PiS-em listy pisze…

Tym razem pisowcy z inicjatywy Rydzyka napisali list do papieża Franciszka, w którym bronią redemptorysty i jego medialnych dzieł.

W imieniu świeckich katolików, przesyłamy Tobie Umiłowany Ojcze Święty wyrazy najwyższej czci i oddania oraz wyrażamy ogromną wdzięczność za słowo i błogosławieństwo, otrzymane od Waszej Świątobliwości z okazji 25-tej rocznicy powstania Radia Maryja.

Ze smutkiem, niestety, informujemy Waszą Świątobliwość, że w naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona. To zagrożenie wynika z działań „totalnej opozycji”, związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych. Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji.

Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka  rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich. Katecheza i modlitwa wyznaczają rytm każdego dnia słuchaczy Radia Maryja, a prowadzona na antenie codzienna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz bezpośrednie transmisje z podróży apostolskich skutecznie wspierają budowanie wspólnoty wiernych zjednoczonych z Piotrem naszych czasów.

Przez wiele lat swojej działalności ta katolicka rozgłośnia i dzieła przy niej powstałe otrzymały liczne wsparcie ze strony Kościoła Katolickiego m.in. od Ojca św. Jana Pawła II, Benedykta XVI,  Rady Stałej Episkopatu Polski, Biskupów, a także od wielu organizacji samorządowych i stowarzyszeń. Przy tej okazji pragniemy przekazać Waszej Świątobliwości, że również my niżej podpisani nie ustaniemy w działaniach na rzecz przywrócenia dobrego imienia dziełom powstałym przy Radiu Maryja, tworzonym przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka.

Umiłowany Ojcze Święty przedstawiając powyżej nasze świadectwo o roli ojca  dyrektora doktora Tadeusza Rydzyka w budowaniu  dzieł ewangelizacyjnych, skutecznie wspierających formację Polaków w wierze i miłości do Ojczyzny zapewniamy o naszej żarliwej modlitwie we wszystkich Twoich intencjach i prosimy o błogosławieństwo.

Z synowskim oddaniem:

Anna Elżbieta Sobecka Poseł na Sejm RP

Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

źródło 

Z niedowierzaniem czytałem treść donosu na “totalną opozycję”, która mówi prawdę o Rydzyku i jego dziełach takich jak: sekta smoleńska, ksenofobia, antysemityzm, tak popularna w dzisiejszych czasach — czysta mowa nienawiści, nawoływanie do golenia posłanek, rasizm, sprzyjanie ruchom nacjonalistycznym i tym podobne, Rydzykowe owoce ducha. Rydzyk twierdzi, że wolność katolickich mediów jest […] zagrożona…, a to niebezpieczna sytuacja, bo tylko Rydzykowe “medium” rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich...

Ignorancja Rydzyka i PiS-u nie zna granic, aby zakryć swoją “totalną” niekompetencję i nacjonalistyczne zapędy, są gotowi łgać pierwszemu po bogu. Swoją drogą to właśnie to środowisko tak usilnie domagało się intronizacji Jezusa na króla Polski, więc gdzie jest Król?

10592720_786290664756882_5276001575522621081_n