O tym jak Kościół nie miesza się do polityki

Episkopat milczy jak zaklęty. Biskupi zrozumieli, że zostali postawieni przed ścianą. Polityczni wybrańcy kapłanów okazali się przestępcami. Łamią konstytucję, regulaminy, oszukują, kradną, stworzyli niebezpieczną sektę smoleńską, w ich szeregach są komuniści, ludzie podejrzani o szpiegostwo na rzecz obcego państwa. A cały proceder odbywa się pod patronatem krzyża i Matki Boskiej katolickiej.

Episkopat oficjalnie stoi na stanowisku, że nie miesza się do polityki, więc nie będzie recenzował partii rządzącej. To nie jest zgodne prawdą, biskupi siedzą po uszy w polityce, a rozmodlony rząd to kura znosząca złote jaja.

Ks. Bartołd: demokracja to za mało, trzeba prawdy i miłości

Dzisiaj w naszej ojczyźnie niektórzy pytają – po co ci wiara chrześcijańska, czy musisz żyć według dekalogu? Po co ci miłość i prawda, czy nie wystarczy ci demokracja i tolerancja?

 Ks. Bogdan Bartołd podczas mszy św., która tradycyjnie rozpoczęła główne obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

Ksiądz jest urzędnikiem Watykanu, pracownikiem episkopatu. Głosząc kazanie w miejscu, które zostało zbudowane na kłamstwie, legitymizuje cyniczną grę polityczną, która przeradza się w mściwy totalitaryzm. Ksiądz Bogdan nie tylko w tej kwestii się myli. Kapłan usilnie chce przekonać pytaniami, że dekalog jest najważniejszy, że bez niego demokracja nie ma sensu. Cały szkopuł w tym, że demokracja, tolerancja to pojęcia nieznane Kościołowi Katolickiemu. Po co ci miłość i prawda, czy nie wystarczy ci demokracja i tolerancja? Pyta kapłan, otóż jedno nie wyklucza drugiego, tylko się uzupełnia. Demokracja oparta na prawdzie i szacunku do obywatela to klucz do szczęścia. Katolicyzm nie jest gwarantem stabilności społecznej, jest zagrożeniem. Ksiądz wypowiada prawdy oczywiste spisane przez Platona i Sokratesa, na których bazie powstały nauki Jezusa.

Biskup Sławoj Leszek Głódź, który nie mieszając się do polityki, udzielił wywiadu, w którym recenzuje wydarzania polityczne:

KAI: Prezydent Duda uznał za konieczne zawetowanie dwóch ustaw: o KRS i Sądzie Najwyższym. Podziękowanie wyraził mu za to Przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki. W ten sposób linia Prezydenta uzyskała wyraźne poparcie Kościoła. Dlaczego ustawy te były nie do przyjęcia, także z punktu widzenia Kościoła?

Abp Sławoj Leszek Głódź: Przed tygodniem rozmawiałem telefonicznie z panem Prezydentem i podobnie jak abp Gądecki wyraziłem mu swoją aprobatę i uznanie za tę decyzję. Wiem, że decyzja ta nie była łatwa, z wielu znanych powodów. Ale ktoś musiał stanąć ponad podziałami. I za to jesteśmy wdzięczni.

To takie znamienne dla purpuratów mówić jedno robić drugie. Głowa państwa ustala z biskupami wyznania katolickiego, co ma podpisać, a czego nie podpisywać.

Prezydent nie może też podpisywać tekstu ustawy, którego mu wcześniej nie przedstawiono do konsultacji. Było to zlekceważenie urzędu Prezydenta. Po drugie, wokół tych ustaw narosło tak duże napięcie społeczne, że trzeba było „spuścić powietrze” i sytuację unormować. I tak się stało.

Biskup stawia Kościół w pozycji mediatora, który spuszcza ciśnienie w społeczeństwie… Bezczelność kleru nie zna granic, są jak psychopatyczni strażacy, którzy podpalają nocą stodołę, żeby rano w świetle fleszy bohatersko gasić pożar.

A po trzecie, nie zapominajmy, że pan Prezydent zawetował dwie ustawy a jedną podpisał: o sądach powszechnych. A jest ona jeszcze ważniejszą od zawetowanych ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. A to dlatego, że dotyczy ona sądownictwa powszechnego i 10 tysięcy sędziów. Jest to sprawa zasadnicza dla zreformowania pracy sądów. Ustawa ta, skoro została już podpisana przez Prezydenta, po upływie okresu „vacatio legis”, niebawem wejdzie w życie.

To rozwiewa wszelkie wątpliwości – biskupi popierają działania Ziobry. Ustawa jest ważniejsza mimo, że podobnie jak dwie zawetowane nie jest zgodna z Konstytucją. Ksiądz katolicki legitymizuje łamanie prawa.

A biorąc pod uwagę, że Sąd Najwyższy działał dotąd dość ospale, to nie ma większego znaczenia, czy ustawa o nim będzie przyjęta teraz, czy za pół roku.

Nie ma znaczenia kiedy, bo zdaniem biskupów co się odwlecze to nie uciecze.

 Andrzej Duda nie jest malowanym prezydentem. Ale jednocześnie prezydent u nas jest w trudnej roli, bowiem Konstytucja nie plasuje go wysoko, tak jak jest to np. w Stanach Zjednoczonych czy w wielu innych krajach. 

Kaczyński z Rydzykiem już nie są partnerami dla biskupów. Został im prezydent, gorliwy katolik , miłośnik charyzmatów i cudów wszelkich.

– W jakim kierunku powinny iść ustawy dotyczące reformy sytemu sprawiedliwości? Znamy stanowisko katolickiej nauki społecznej oraz liczne wypowiedzi Jana Pawła II, mówiące o konieczności istnienia jasnego trójpodziału władz, ich wzajemnej autonomii, tak aby jedna władza nie dominowała nad drugą.

Biskup sam sobie zaprzecza, skoro uważa, że projekt Ziobry jest dobry, tylko wymaga dodatkowych ustaleń, to zaprzecza walorom trójpodziałowi władzy.

– Wszyscy jesteśmy przekonani o konieczności reformy systemu sprawiedliwości, ale jak teraz – po wecie prezydenckim – winna ona zostać dokonana?

I w ten o to sposób biskup Kościoła Katolickiego nie miesza się do polityki…

lpo

10408481_1028305037186966_5423901248615188990_n

– A jak można zdefiniować rolę Kościoła w sytuacji takich kryzysów, jakie przeżywamy obecnie?

– …Rola Kościoła się zmieniła. Kościół więc nie musi ich wyręczać, np. wkraczać w pewne dziedziny, tak jak to było w latach 70-tych czy 80-tych. Mamy też Konkordat, który mówi o potrzebie „wzajemnej autonomii” państwa i Kościoła, znamy swoje miejsce w szyku…. Dlatego dobry polityk nie powinien lekceważyć roli Kościoła, a takie tendencje widzimy z różnych stron. 

Dobrym politykiem będzie ten, który zerwie układy z Kościołem i napisze od nowa relacje tak, żeby pan Głodź razem ze swoimi kolegami z firmy faktycznie znali swoje miejsce.

29 thoughts on “O tym jak Kościół nie miesza się do polityki

 1. PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli MIĘDZY CHOROBĄ PSYCHICZNĄ, A „POWOŁANIEM” DO (z)BAWIENIA W PiS – lamowskiej OJCZYŹNIE „CZY WAM SIĘ PODOBA, CZY NIE I BASTA”, „BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY” – „DEMOKRACJI TU NIE CHCEMY, MY CHRYSTUSA WYZNAJEMY” (29.IV.2017 r.) jak KURIA JEGO MAĆ:

  Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK’a:

  1) kz nszz solidarnosc organistow
  2) kz nszz solidarnosc organistow (od 2 do 10 [3; 4; 5; 6; 7, 8 i 10 niedostępne] )
  3) kz nszz solidarnosc organistow 11

  ażdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

  kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

  W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

  CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE… przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha…

  UWAGA: Po sukcesywnie zamykanych stronach Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem od 2 do 10) związek 2.VI.2016 r. uruchomił najnowszą stronę: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 , na którą serdecznie zaprasza.
  Wszyscy zainteresowani materiałami mogą zwrócić się do związku drogą e – mailową w sprawie wysłania zawartości w formacie PDF o lepszej jakości niż zamieszczane JPG FACEBOOK ‘ a. (dotyczy to wszystkich stron związkowych).
  Paniczny po – PiS strachu pokazuję, że cały PiS – lam woli KŁAMSTWO od prawdy niczym CZARNA SEKTA… i tak od ponad 2000 lat jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha …

  Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

  Całą charakterystykę sytuacji PiS – lamu od „wygranych” wyborów 2015 przez paPIESKIE ŚWIATOWE DNI ŚW.(ira) 2016 r. w Krakowie po po – PiS – y MINISTR(ant)ÓW w podróży, POGRZEB ŻYWEJ TARCZY (z)BAWIENIA i „PANÓW, BO SĄ PANAMI” i zawierają „DZIENNIKI ZWIĄZKU” do dnia 1.VI.2017 r., jako ARCHIWUM ZWIĄZKU, dalszą charakterystykę PiS – lamowskiego (z)BAWIENIA aż do określenia „CZARNEGO NAZIZMU” i VETA PREZYDENTA zawarte są w „DZIENNIKACH ZWIĄZKU” do dnia 25.VII.2017 r. na najnowszej stronie Kz Nszz Solidarnosc Organistów 11.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz!

  Tylko w sierpniu 2017 r. internetowa wybrana prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEJ (z)BAWIENIE jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha …:

  1) „NA:TEMAT” z dn. 8.VIII.2017 r. w artyKULe: „Powstaje lista chorób psychicznych, która wyeliminuje niektórych posłów. Poznaliśmy szczegóły projektu” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  2) „SZURUMBURUM.PL” z dn. 11.VIII.2017 r. w artyKULe: „O tym jak Kościół nie miesza się do polityki” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  3) „GŁOS WIELKOPOLSKI” z dn. 11 i 12.VIII.2017 r. w artyKULe: 1} „Duchowy doradca Donalda Trumpa pozwala mu zabić Kim Dzong Una”; 2} „Burze w Wielkopolsce: Piorun uderzył w katedrę w Gnieźnie [ZDJĘCIA, WIDEO]” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  4) „GAZETA KRAKOWSKA” z dn. 12.VIII.2017 r. w artyKULe: „Trzy ofiary molestowania kościelnego. Jest wyrok” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  5) „SUPEREXPRESS” z dn. 12.VIII.2017 r. w artyKULe: „Poznańska kuria apeluje: Precz z uśmiechniętymi buźkami” o-PiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA;

  RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

  NIE WIERZYSZ? – zobacz …

  Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOŻY za ĆPUNÓW!

  Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW jak również K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – czytać należy WPISY Związkowe.

  Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

  Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA…

  ZOSTAŃCIE Z B(L)OGIEM., a będziecie (z)BAWIENI…

  (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC )

 2. I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored material stylish.
  nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come further formerly again since exactly
  the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 3. fantastic post, very informative. I’m wondering why
  the other experts of this sector do not notice this.
  You should continue your writing. I am sure, you’ve a great readers’ base
  already!

 4. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was
  just curious if you get a lot of spam feedback? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me insane so any support is very much appreciated.

 5. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I
  provide credit and sources back to your weblog?

  My website is in the exact same niche as yours and my users would
  genuinely benefit from a lot of the information you provide here.

  Please let me know if this ok with you. Thank you!

 6. Hello! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
  There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Thank you

 7. Howdy I am so glad I found your site, I really found you by error, while I was browsing on Bing for something else, Nonetheless I
  am here now and would just like to say thanks a lot for a remarkable post and a all round
  thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot
  more, Please do keep up the fantastic b.

 8. certainly like your web site however you need to check the spelling on several
  of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find
  it very bothersome to tell the truth then again I will definitely come
  back again.

 9. Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog shine. Please let me know where
  you got your design. Thank you

 10. Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter
  and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell
  to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 11. I was excited to uncover this site. I need to to thank you for your time for this fantastic read!!
  I definitely really liked every little bit of it and i also have you book-marked to look at new things in your web site.

 12. obviously like your website however you have to take a look at the spelling on several of
  your posts. Several of them are rife with spelling problems
  and I find it very troublesome to tell the reality nevertheless I will surely come
  back again.

 13. Hey there just wanted to give you a quick heads up.
  The text in your post seem to be running off the screen in Safari.
  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I’d post to let
  you know. The layout look great though! Hope you get the problem solved soon.
  Many thanks

 14. hey there and thank you for your information – I’ve certainly picked up something new from right here.
  I did however expertise some technical points using this
  website, as I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it
  to load properly. I had been wondering if your hosting
  is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google
  and can damage your high quality score if advertising
  and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective exciting content.
  Ensure that you update this again very soon.

 15. What i don’t realize is in fact how you are now not actually much more well-appreciated than you might
  be now. You are so intelligent. You recognize therefore considerably in relation to this subject, produced me
  in my view imagine it from a lot of numerous angles.
  Its like men and women don’t seem to be fascinated except it
  is one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs outstanding.
  All the time take care of it up!

 16. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering
  what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost
  a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100% certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Kudos

 17. Wonderful goods from you, man. I’ve keep in mind your
  stuff prior to and you are simply extremely great. I really like
  what you have received right here, really
  like what you are saying and the way in which through which you assert it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it
  sensible. I can not wait to learn much more from you.

  That is actually a terrific website.

 18. Hi, I do believe this is an excellent site. I
  stumbledupon it 😉 I’m going to return once again since i have book-marked it.
  Money and freedom is the best way to change, may you be rich and
  continue to guide other people.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.