Śpij Polsko. Jeszcze tylko pięć minut…

Śpij Polsko. Jeszcze tylko pięć minut…

Prezydent w Sejmie wygłasza orędzie, w którym opisuje świat alternatywny i rzuca hasłami, których znaczenie jest zaprzeczeniem tego, co robi PiS.

Od dwóch lat PiS ćwiczy ten sam chwyt, biorą Suwerena na przeczekanie. Czekamy na wynik rozmów między posłem Kaczyńskim, Dudą i Piotrowiczem. Temat przewodni: kto bardziej odlotowo złamie Konstytucję? Macierewicz od siedmiu lat ogłasza, że są kolejne dowody na zamach w Smoleńsku, przez co prezes Jarosław Kaczyński nie może dojść do prawdy. Morawiecki opowiada finansowe bajki, Błaszczak, jak mówi, to tylko mówi. Szyszko wycina drzewa na odlotowe meble i schody, a w tle Zgromadzenie Narodowe z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

Podzielili społeczeństwo, rozbroili Armię, otwierają drzwi nazistom, zadłużają Polskę na nieznaną dotąd skalę, złamali wielokrotnie obowiązującą ich Konstytucję i… świętują dzień odzyskania niepodległości. Specyficzny sadyzm, wprowadzać totalitaryzm pod hasłami demokratycznymi.

Rosną spekulacje cenami, wycinają Puszczę Białowieską, rujnują Polsce opinię na arenie międzynarodowej i twierdzą, że to dla dobra Polski.

Teraz czekamy na rekonstrukcję rządu, będzie o czym rozmawiać do końca roku, potem zostanie tylko jedna partia — mateńka PiS.

Prymitywizm obozu władzy sparaliżował i rozproszył nie tylko opozycję ale i społeczeństwo.

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska twierdzi Beata Szydło, która wygłosiła skondensowane i wyuczone w kampanii wyborczej frazesy, skróty myślowe, mieszając populistyczną papkę z propagandowymi kłamstwami. Przekaz jest kierowany do resztki pisowskiego elektoratu, który nie dopuszcza do siebie faktu, że są bezwzględnie wykorzystywani i okłamywani przez polityków, na których głosowali.

Jednej kwestii Kaczyński nie jest w stanie przewidzieć — czynnika ludzkiego. Zaplecze kadrowe PiS to zestaw różnych Suskich i Misiewiczów, a ci odsunięci od koryta mogą zacząć mówić różne rzeczy, a im większe było koryto, tym większe będzie rozczarowanie i złość.

Obóz władzy jest zdeterminowany strachem i właśnie dlatego są niebezpieczni. Unii prędzej czy później będzie musiała usunąć ze swoich szeregów kraj, który łamie umowy międzynarodowe, ignoruje własną Konstytucję i nie chce prowadzić rzetelnej debaty w unijnym Parlamencie. A to będzie kosztować, każdego obywatela.

Z każdym kolejnym dniem państwo autokratyczne, w którym władzę mają ludzie świadomie łamiący prawo w celu umocnienia swojej chorej władzy. Resztki demokracji ulatują w oparach absurdu. Udzielamy lekcji całej Europy, w jak sposób obalić socjalizm, wprowadzić demokrację, wykorzystać imperialistów, obalić demokrację, a na koniec obalić butelkę ruskiego szampana.

Prosimy obywateli Rzeczypospolitej Polskiej o obronę, w granicach obowiązującego prawa, konstytucyjnego porządku prawnego.

Bez niezależnych sądów nie ma ani demokracji, ani należytego poziomu ochrony praw i wolności obywatelskich, w tym zwłaszcza prawa do rzetelnego procesu, ani też szacunku dla godności ludzkiej.”

Wzywamy władze państwowe do zaprzestania: działań niszczących fundamenty demokratycznego państwa prawa, podporządkowywania sądownictwa politycznym ośrodkom decyzyjnym oraz do zakończenia kampanii pomówień przeciwko sędziom.

źródło

Posłowie PiS powinni wyciągnąć wnioski z pełzającej rekonstrukcji rządu, bo wygląda na to, że obecna ekipa wykonała już swoje zadanie. Zniszczyli system, więc mogą odejść. Kaczyński wykorzystuje ludzi i swoich partnerów politycznych, robi z nich rękawiczki, które po skończeniu brudnej roboty, wyrzuca na śmietnik historii. Ciekawe jak długo jeszcze będzie unosił się pisowski swąd?

Nie ma wielkiego wyboru. PiS nie odda tak łatwo władzy, zbyt wiele ma do stracenia. Problem w tym, że największe straty ponosi Szary Człowiek, któremu władza urządza dyktaturę.

Myślę, że odezwa sędziów, w której proszą o nasze wsparcie, wpisuje się w protest medyków, ekologów, aktorów, artystów, środowisk naukowych, Białych Róż, Czarnych Parasolek, KOD-u Jest jeszcze jedna grupa zawodowa, której należy się nasze wsparcie, są to politycy, na których głosowaliśmy lub na których chcemy zagłosować.

Budzik przestał dzwonić, a pociąg gotuje się do odjazdu. Czekanie na to, aby obudził nas z drzemki drugi dzwonek, mija się z celem wstawania.

 

Please follow and like us:

Facebook Comments

2 thoughts on “Śpij Polsko. Jeszcze tylko pięć minut…

  1. Temperatura polityczną rośnie. Ruchy Prezesa są tajemnicze.Jak w konklawe oczekujemy na biały dym z wyboru nowego premiera.Widzę to w czarnych kolorach.Rodacy ruszamy dupska i na ulicę. Żarty się kończą. Ruchy Ziobry i Prezesa są tak oczywiste że demokracja w Polsce to już historia

  2. W tym przypadku to tylko strajk generalny może doprowadzić do obalenia tego rządu.
    Oraz planowy odstrzał “politykow” z pis.
    Obawiam się że Polacy są zbyt bojaźliwi, aby razem przeciwstawić się całej tej hałastry pisowskiej. Nikt nie rozumie że oni tak naprawdę, są słabi, bo czerpią “swoja” siłę tylko z nas, z całego narodu.
    Jeśli ludzie zgadzają się na takie rządy, to chyba chcą sami w przyszłości przekonać się na własnej skórze do czego doprowadzi pseudopolityka pisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *